Stolové a nočné lampy

Zobrazujem 1–12 z 93 výsledkov

Ako vybrať správnu výšku stolovej lampy

Pri kúpe stolovej lampy, by ste mali mať na pamäti niekoľko vecí. Tými sú hlavne výška, štýl, tienidlo no a v neposlednom rade i žiarovka, ktorá sa do stolovej lampy používa. Stolové lampy môžu mať rôznu výšku. Tá sa najčastejšie pohybuje od cca 60 do 80 cm. To, kam sa lampu chystáte umiestniť, je veľmi dôležité a je dobré si to rozmyslieť už pred samotným nákupom. Či už je to stolík, komoda alebo niečo iné, mali by ste poznať výšku aj tohto nábytku. A to preto, že stolové lampy by mali siahať do výšky približne 147 až 163 cm od zeme. Takáto výška by vám mala vyjsť ak spočítate výšku lampu a nábytku, na ktorom bude lampa stáť. Okrem toho, že svetlo umiestnené v takejto výške nevyrušuje oko pri rozhliadaní sa po izbe, po vizuálnej stránke kombinácia vyššieho stolíka a nízkej lampy, alebo naopak, nízkeho stolíka a vyššej lampy vyzerá lepšie. Dôraz kladieme aj na šírku stolovej lampy. Široké stolové lampy sa viac hodia na robustnejší nábytok, štíhle lampy na nábytok menší.

Štýl, farba a intenzita svetla

Štýl stolovej lampy by mal odrážať štýl jej majiteľa. Nočné lampy alebo stolové lampy by mali dokonale ladiť s nábytkom v miestnosti, štýlom aj farbou. Stolové lampy sa používajú aj ako dekoračný prvok, ktorý v miestnosti môže vynikať viac alebo menej.

Rovnako dôležité je aj tienidlo lampy a hlavne jeho farba. Ak potrebujete, aby stolové lampy poskytovali dostatok svetla, mali by ste voliť lampy s bielym alebo bledým tienidlom. Naopak ak chcete, aby lampa pôsobila viac dekoračne a nepotrebujete, aby poskytovala veľa svetla, môžete zvoliť aj tienidlo tmavších odtieňov.

Svetelný výkon lámp samozrejme závisí aj od použitej žiarovky. Rozlišujeme niekoľko druhov žiaroviek, ktorých výkon sa pohybuje od 15 do 150 W. Výkonnejšie žiarovky sa používajú, ak stolovú lampu používate ako zdroj svetla, žiarovky s nízkym výkonom sú využiteľné najmä pri lampách dekoračných.

Stolové lampy sa okrem osvetľovania miestnosti používajú aj na písacích stoloch, aby si človek lepšie videl na dôležité dokumenty či domáce úlohy. V ponuke máme stolové lampy s podstavcom alebo štipcom, ktorý sa dá ľahko upevniť na kraj stola.

Detské stolové lampy

V našej ponuke taktiež nájdete stolové lampy a nočné lampy s rôznymi detskými motívmi, ktoré sa perfektne hodia do hociktorej detskej izby. Dokonca máme aj lampy, ktorých súčasťou sú hodiny s budíkom. Vaše deti tak budú vedieť, kedy je čas ísť spať alebo vstávať do školy bez toho, že by ste na ne museli striehnuť.

Nočné lampy

Nočné lampy z našej ponuky vám budú výborným pomocníkom v spálni ale i v detskej izbe. Využijete ich najmä pri čítaní večer pred spaním a to hlavne prípade, že vaša polovička už spí, alebo sa vám jednoducho nechce z vstať z postele, aby ste vypli veľké svetlo. Ponúkame nočné lampy rôzneho prevedenia, ktoré budú perfektne ladiť s vaším spálňovým nábytkom. Stačí si iba poprezerať náš e-shop a vybrať si.