Lustre

Zobrazujem 1–12 z 568 výsledkov

Lustre ani zďaleka nie sú minulosťou!

Lustre môžu byť veľmi spoľahlivým zdrojom svetla takmer v každej časti vášho bytu či domu. Ich najčastejšie umiestnenie je v obývacej izbe, avšak častokrát sa stávajú aj súčasťou kuchýň, jedální, detských izieb či spální. Tí, ktorí si myslia, že lustre sú už minulosťou, a že ich najväčšej sláve už pred niekoľkými rokmi či desaťročiami odzvonilo, sú na omyle. Hoci sa ich dnešný dizajn tohto druhu osvetlenia výrazne líši od toho, ktorý bol typický pre starodávne rustikálne lustre či lustre typické pre minulé storočie, v domácnostiach majú stále isté svoje miesto, dokonca by sa dalo povedať, že ich popularita v poslednej dobe akosi ešte viac narastá a stávajú sa novodobým trendom v oblasti interiérového dizajnu.

Podľa čoho vyberáme dizajn svietidla?

Keď si vyberáte luster do svojho bytu, v prvom rade samozrejme musíte hľadieť na jeho estetickú stránku a teda či dizajnovo zapadá do konceptu, v ktorom je ladený celý zvyšok vášho interiéru, resp. miestnosti, v ktorej chcete mať luster umiestnený. Ak dávate prednosť luxusne vyzerajúcemu masívnemu nábytku, v podobnom duchu by sa mal niesť aj dizajn vášho lustra, konkrétne vám teda odporúčame siahnuť po už spomínanom rustikálnom kryštálovom lustri, ktorí pôsobí skutočne honosne. Pre retro interiéry sú zasa v ponuke retro lustre v rôznych (aj odvážnejších) farbách a materiáloch a pre minimalisticky a moderne zariadené byty máme v ponuke zaujímavé dizajnové kúsky, ktoré na seba s radosťou pútajú pozornosť.

Každá miestnosť si žiada iný luster

Typ lustra by ste mali vyberať aj podľa účelu, na ktorý bude primárne určený. V obývačke väčšinou plní funkciu centrálneho osvetlenia a teda by mal miestnosť osvetliť čo najviac. Preto je vhodné v takomto prípade vyberať lustre s väčším množstvom žiaroviek, ideálne pokiaľ môžete korigovať intenzitu osvetlenia. Iné svetlo je predsa potrebné večer pri sledovaní televízie a iné, keď k vám príde napr. návšteva. V jedálni sa lustre umiestňujú zväčša veľmi nízko nad jedálenský stôl a ich hlavnou funkciou je vytvárať príjemnú atmosféru pri spoločnom stolovaní. V spálni plní luster hlavne estetickú funkciu a v tomto prípade vám odporúčame vyberať si lustre aj s tienidlami, pretože taktiež vytvárajú veľmi príjemnú atmosféru, ktorá je v spálni viac než len žiadaná. V kuchyni a detskej izbe sú lustre menej zvyčajným druhom osvetlenia, avšak aj tu sa dajú veľmi efektívne využiť – stačí si vhodne zvoliť ich dizajn a vlastnosti.

Lustre od VIKON SK

Pokiaľ ide o cenové kategórie lustrov v našej ponuke, nájdete tu skutočne všetko – od tých najlacnejších až po skutočne kvalitné a drahšie kúsky. Keď však kupujete lustre do svojej domácnosti, treba si uvedomiť, že je to investícia na dlhšiu dobu, svoje osvetlenie predsa nemeníte každý mesiac a tak sa nebojte zainvestovať aj trochu viac peňazí, v priebehu rokov sa vám to určite niekoľkonásobne vráti späť.