Svietidlá

  Svietidlá

  Svetlo, jeho množstvo a intenzita vo veľkej miere ovplyvňuje to, ako sa cítime. Počas dňa nám potrebné svetlo dodáva slnko, no večer keď slnko zájde, naším jediným zdrojom svetla vo vnútri ale aj vonku sú svietidlá. Svetlo, či už sme doma alebo kdekoľvek inde, nám dodáva väčší pocit pohodlia a bezpečia. Keď sa svietidlá správne nastavia, môžu zvýšiť náš výkon pri rôznych činnostiach a pozitívne pôsobia aj na našu psychiku. No a samozrejme pri svetle sa robí všetko oveľa jednoduchšie.

  Medzi svietidlá sa zahŕňajú lampy, lustre, LED pásy, solárne, záhradné svietidlá, priemyselné svietidlá a v podstate všetky druhy umelého osvetlenia. Väčšina svietidiel, teda tie, ktoré nie sú na solárnu energiu alebo baterky, sa pripájajú k zdroju elektrickej energie. Dajú sa vypnúť a zapnúť, prípadne nastaviť na rôznu intenzitu.

 • LED závesné svietidlá

  LED závesné svietidlá (26) Zobraziť produkty

 • Lištový závesný LED systém

  Lištový závesný LED systém (49) Zobraziť produkty

 • Príslušenstvo k svietidlám

  Príslušenstvo k svietidlám (33) Zobraziť produkty

 • Dekoratívne svietidlá

  Dekoratívne svietidlá (1312) Zobraziť produkty

 • Detské svietidlá

  Detské svietidlá (18) Zobraziť produkty

 • LED pásy a príslušenstvo

  LED pásy a príslušenstvo (48) Zobraziť produkty

 • Prenosné nabíjateľné svietidlá

  Prenosné nabíjateľné svietidlá (6) Zobraziť produkty

 • Priemyselné svietidlá

  Priemyselné svietidlá (109) Zobraziť produkty

 • Solárne svietidlá

  Solárne svietidlá (5) Zobraziť produkty

 • Svetelné zdroje

  Svetelné zdroje (176) Zobraziť produkty

 • Záhradné svietidlá

  Záhradné svietidlá (93) Zobraziť produkty

Svietidlá v domácnosti

V domácnosti, osvetlenie, ktoré svietidlá vytvárajú, pridáva domovu na kráse a dramatickosti. Nemajú totiž iba praktický význam, ale aj estetický. Vhodne vybrané a umiestnené svietidlá môžu spôsobiť, že aj malý priestor vyzerá väčší, priestrannejší. Večer vytvárajú príjemnú atmosféru, a my sa po namáhavom dni doma cítite pohodlne a uvoľnene.

Svietidlá, ktoré si do vášho príbytku kupujete, by mali doplňovať váš životný štýl. Takže prv, než sa rozhodnete pre kúpu, vytvorte si plán, ktorý bude vyhovovať vašim osobným potrebám a potrebám vašej rodiny. Zamerajte sa na činnosti, ktoré v jednotlivých miestnostiach doma vykonávate, atmosféru, ktorú chcete vytvoriť a tiež na prvky, ktoré chcete zvýrazniť. Nezabudnite na to, že v tmavších miestnostiach môže byť svetlo absorbované a vo svetlých reflektované a použité ako doplnkové osvetlenie. Taktiež nezabudnite na miesta, ktoré sa využívajú na viac než jeden účel a na tie, ktoré vyžadujú viac typov svietidiel.

Lustre a iné svietidlá

V domácnosti sa používajú svietidlá rôzneho typu. Taký luster napríklad nájdeme v každej izbe. Jeho dizajn by mal vyhovovať danej miestnosti a vašim požiadavkám. Ako doplnkové svietidlo najmä v obývačke sa využívajú samostatne stojace lampy, praktické napríklad vtedy, keď si chcete v pohodlí gauča alebo kresla prečítať knihu, alebo iba v prípade, že vám stačí menšie svetlo. Šetríte tým nie len váš zrak ale aj peniaze za energie. Na podobný účel slúžia aj nočné alebo stolové lampy. V kúpeľni alebo predsieni, kde sa luster nehodí sa často využívajú stropné a nástenné svietidlá, ale taktiež svietidlá zapustené do steny. Využiť sa však samozrejme môžu aj v iných miestnostiach. Pôsobia decentne a nezaberajú takmer žiadne miesto. Pokiaľ máte malé deti, ako dekoráciu a zdroj svetla môžete využiť detské svietidlá s rozprávkovými postavičkami, zvieratkami a podobne. Na zvýraznenie nábytku alebo rôzneho príslušenstva sa doma ale aj vonku používajú LED pásy, ktoré ponúkame vo viacerých farbách.

Vonkajšie svietidlá

V exteriéri sa taktiež používajú rôzne typy svietidiel. V záhrade alebo pred domov sa využívajú solárne alebo záhradné svietidlá, ktoré slúžia na osvetlenie chodníka alebo príjazdovej cesty. Tie, ktoré sa dajú pripevniť na stenu, sa môžu využiť na napríklad na terase za domom. Niektoré z nich sú so senzorom, teda svietidlá sa rozsvietia pri zareagovaní na pohyb. Za exteriérové osvetlenie sa považujú aj reflektory. Tie využijete v záhrade, na stavbe, na rôznych akciách, jednoducho všade, kde večer potrebujete dostatok svetla. Samozrejme vám ponúkame aj prenosné svietidlá, ktoré vám výborne poslúžia všade tam, kde nie je iný druh osvetlenia. Či už je to večer v lese, alebo doma pri výpadku elektriny ale aj vtedy, keď si iba potrebujete na niečo posvietiť.

Samozrejme každé svietidlo potrebuje aj nejaký svetelný zdroj. Preto v našej ponuke máme aj žiarovky – halogénové, úsporné, trubicové, iluminačné aj LED. Stačí si vybrať podľa vašej potreby.

Veríme, že vás naša ponuka svietidiel zaujme a nájdete presne také, aké potrebujete.