Industriálny štýl vo vašom interiéri

V dnešnej dobe sa v oblasti interiérového dizajnu často stretávame s pojmom industriálny štýl, industriálny nábytok, industriálne bytové doplnky. Čo vlastne tento štýl predstavuje?

Slovo industriálny pochádza z anglického „industry“, čo znamená priemysel. Tento štýl odráža zariadenie tovární, priemyselných hál, skladov zo začiatku 20.storočia. Tehlové steny, viditeľné potrubia, kov, betón, nedokonalé povrchy, praskliny, jednoduché línie, vysoké stropy, to sú prvky s ktorými sa pri tvorbe takéhoto interiéru pracuje. Tento štýl sa stal po roku 2000 veľmi žiadaným. Efektne kombinuje starý šarm a modernú eleganciu.

            

Jedna z prvých vecí, ktoré si všimnete na priemyselných priestoroch, je, že nepoužívajú veľa odvážnych farieb. Namiesto toho sa tento štýl spolieha na použitie kombinácie neutrálnych odtieňov na vytvorenie čistého vzhľadu. Nezabudnite, že prírodné materiály sa tiež považujú za neutrálne. Ak máte to šťastie žiť v dome s tehlovými stenami alebo odkrytým potrubím, mali by byť v centre pozornosti. Aj keď nie, môžete tiež zvážiť začlenenie rôznych druhov dreva, kameňa a kovu do interiéru.

moderné žiarovky, vintage žiarovky, industriálny štýl   moderné žiarovky, vintage žiarovky, industriálny štýl  moderné žiarovky, vintage žiarovky, industriálny štýl    moderné žiarovky, vintage žiarovky, industriálny štýl  moderné svietidlá, lustre industriálny štýl

Aby bol váš domov dokonalý, doplňte ho dekoráciami ako rodinné fotografie vo vintage štýle, diely zo starých výrobných strojov, zafúľané kožené veci, …  Pokojne sa pohrabte v pivnici alebo na povale, možno nájdete niečo, čo sa vám hodí.

Ak sa vám industriálny štýl páči, ale celkovo na vás pôsobí chladne a neútulne, využite iba pár prvkov, napríklad štýlové svietidlá. Takto budete mať doma niečo originálne a neprídete o teplo domova. Veľký otvorený priestor si vyžaduje aj vhodné osvetlenie. Použitý materiál na svietidlách je najčastejšie kov v čiernej, chrómovej alebo medenej farbe, sklo. Želaný dojem docielite aj použitím veľkých odhalených žiaroviek. Doplnky na svietidlách sú ochranné mriežky, laná, závesné šnúry. Nebojte sa zahrnúť aj nástenné svietidlá, ktoré dotvoria tú správnu atmosféru. Vďaka originálnym lustrom sa aj z vášho stropu stane miesto, ktoré pritiahne pohľad.